Вона стала однією з рушійних сил жіноцтва Тернополя. Заснувала при Церкві Різдва Христового перше жіноче товариство під назвою “Сестрицтво”, в яке входили жінки з інтелігенції та міщанства. При “Сестрицтві” був сформований жіночий хор, який очолила Євгенія Барвінська. Цей хор виступав вже у першому концерті, який організувала “Руська бесіда”. У складі хору було 12 хористок, серед яких була і Соломія Крушельницька.
Саме Євгенія Барвінська першою помітила величезний талант однієї з своїх хористок. Разом з Амвросієм Крушельницьким (батьком Соломії) вона була першою вчителькою музики майбутньої співачки зі світовим іменем.
Євгенія Барвінська з допомогою о. Амвросія Крушельницького організувала окрім жіночого ще й чоловічий хор, якими керувала протягом 1882-86 років. Вона була акомпаніатором і диригентом хору “Боян” у Тернополі.
А поза тим Євгенія Барвінська виховала чоловікові восьмеро дітей - двох від першого шлюбу і ще народила шістьох спільних Богдана, Романа, Галину, Степана, Василя та Олександра.
Син Василь, це саме той Василь Барвінський, що відомий нам як композитор, піаніст, музичний критик, педагог, диригент, організатор музичного життя та визначний представник української музичної культури XX століття.
Саме від своєї матері він успадкував музичний талант. Вона ж була і його першим учителем музики.
Джерело: Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти