Зпочатку повномасштабного вторгнення росії в Україну, цифрова трансформація культури набула нового значення.
Інформаційна та комунікаційна складові діджиталізації стали важливими елементами спротиву окупантам. Серед основних напрямків, над якими зараз працює Міністерство культури та інформаційної політики:
Про це розповіла заступник Міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар під час зустрічі з делегацією Секретаріату ЮНЕСКО.
Представники ЮНЕСКО підтримали прагнення української сторони у реалізації проектів, направлених на виявлення та документування військових злочинів проти культурної спадщини України, збереження та захисту культурної спадщини України, розвитку спроможності профільних українських інституцій та організацій, а також синхронізації проєктів у напрямку цифрової трансформації культурної спадщини та інтероперабельності платформ.
Серед проектів, які підтримуватиме ЮНЕСКО:
Цифрова платформа управління національною спадщиною — платформа, яка буде збирати, генерувати, зберігати, контролювати дані та інформацію у сфері культурної спадщини, забезпечувати доступ та використання, а також оцифровувати процедури та процеси взаємодії між суб’єктами та адміністративними службами для користувачів.
Після реалізації проекту українці отримають:
Рухома культурна спадщина:
Поряд з іншим, МКІП активно працює над реалізацією великої кількості проектів, що допомагають розповсюджувати правду про війну та злочини росіян в Україні, збирати докази російської агресії, шукати підтримку для українців. З усіма проектами МКІП можна ознайомитись на Об'єднаній платформі культури та медіа під час війни.