1 серпня 1975 року підписано Гельсінський заключний акт
опубліковано 02 серпня 2023 року о 08:30

«Заключний акт Наради з питань безпеки та співробітництва в Європі" був підписаний у 1975 році в Гельсінкі (Фінляндія) главами 33 держав європейською континенту, а також США і Канадою. Гельсінський заключний акт став результатом довготривалих консультацій і загальноєвропейської Наради з питань безпеки і співробітництва в Європі 1973–1975 років. Нарада з безпеки і співробітництва в Європі, на якій був прийнятий акт, у подальшому трансформувалася у постійно діючий орган, який з 1995 року функціонує як Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).
Метою фінального документу за підсумками Наради стало фактичне закріплення політичних і територіальних підсумків Другої світової війни, а також узгодження консенсусом спільних принципів міждержавних відносин і мирного співіснування на континенті. Ключовим змістом акту є ,,Декларація принципів, якими держави-учасниці зобов’язалися керуватися у взаємних відносинах" незалежно від політичних, економічних та соціальних систем, а також розміру, географічного положення та рівня економічного розвитку тих чи інших держав-підписантів. Вони включають у себе такі принципи:
1. Зобов’язання держав поважати суверенітет, територіальну цілісність, свободу і політичну незалежність одна одної.
2. Незастосування сили чи погрози силою проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави.
3. Непорушність кордонів і  
4. територіальна цілісність держав.
5. Зобов’язання вирішувати спірні питання в рамках міжнародного права (переговори, посередництво, арбітраж, суд тощо), аби не наражати на загрозу міжнародний мир і безпеку.
6. Невтручання у внутрішні справи.
7. Повага до прав людини та основних свобод, включаючи свободу думки, совісті, релігії та переконань.
8. Рівноправність і право народів розпоряджатися своєю долею.
9. Співпраця між державами відповідно до цілей та принципів Статуту ООН в дусі взаєморозуміння та довіри, дружніх і добросусідських відносин, міжнародного мира, безпеки та справедливості.
10. Добросовісне виконання зобов’язань щодо міжнародного права.
,
Основні положення Гельсінкського заключного акту систематично порушуються російською федерацією. Більшість з цих принципів рф порушує щодо багатьох незалежних держав шляхом втручання у їхні внутрішні справи, порушення міжнародного права, погрози силою, або й шляхом відкритої збройної агресії, як це сталося у Грузії в 2008 році та Україні в 2014 році. Бойовими діями проти України у 2014 році росія відверто відкинула всі принципи Гельсінського заключного акту, порушивши територіальну цілісність і незалежність України. 



За інформацією: https://www.facebook.com/AFUmilhistory/

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux