Це перший крок у боротьбі з антибіотикорезистентністю, спричиненою нераціональним використанням антибіотиків без призначення.
Зараз запуск е-рецепту на антимікробні препарати відбувається в рамках перехідного періоду. Потрібно звернутись до свого сімейного лікаря, отримати електронний рецепт на діючу речовину та забрати ліки в аптеці.
,,Станом на сьогодні в нас ще перехідний період, тобто паралельно із електронним рецептом в нас діють і паперові. Лікарський засіб виписується за діючою речовиною, тобто за міжнародною непатентованою назвою і вже безпосередньо в аптеці пацієнту пропонують форми різних виробників” - каже генеральний директор Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об'єднання Наталія Марків.
Пацієнт обов’язково має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Якщо пацієнт не зареєстрований, то зробити це теж можна у сімейного лікаря.
,,Для пацієнтів це нововведення краще в тому плані, що вони не займатимуться самолікуванням. Пацієнт звернеться до лікаря, який прийме рішення про те чи треба застосувати антибіотик. Це нововведення активно функціонує із першого серпня і скарг немає. Сімейні лікарі в електронному варіанті виписують рецепти” - розповідає директор департаменту охорони здоров’я ТОВА Ольга Ярмоленко.
Нагадаємо, контроль відпуску антибіотиків необхідний, оскільки неправильне і надлишкове вживання протимікробних препаратів призводить до розвитку широкої резистентності – механізму, що знижує їхню ефективність, бо бактерії стають стійкими до деяких ліків, і це поступово ускладнює або унеможливлює протидію інфекціям.