Антиретровірусна терапія (АРТ) — це лікування, яке пригнічує розмноження ВІЛ, захищає імунітет і запобігає розвитку СНІДу. Завдяки їй люди, які живуть з ВІЛ, можуть жити довгим та повноцінним життям.
Центр громадського здоров’я зібрав перевірені факти про АРТ, щоб допомогти краще розібратися в цій темі.
Отже:
Більшість людей добре переносить АРТ. Сучасні препарати зручні у використанні. Зазвичай це одна таблетка на добу. Вона не потребує спеціального режиму харчування і майже не взаємодіє з іншими ліками.
Побічні реакції, якщо й виникають, то тимчасові. Найчастіше це легкі симптоми, як-от нудота, головний біль або втома. Вони минають через кілька тижнів після початку лікування. Якщо виникнуть серйозніші симптоми, лікар підбере іншу схему лікування з урахуванням особливостей організму пацієнта.
Сучасні АРВ-препарати рідко викликають ускладнення. Перед початком лікування пацієнтам проводять обстеження, щоб у разі потреби підготувати організм до терапії, наприклад, пролікувати супутні захворювання.
Лікування не припиняють без узгодження з лікарем. За проявів побічних реакцій не можна самостійно змінювати або припиняти прийом препаратів. Лікар завжди допоможе знайти безпечну альтернативу.
АРТ — безпечна під час вагітності. Сучасні АРВ-препарати не спричиняють вроджених вад у дітей. Якщо ВІЛ-позитивна жінка приймає антиретровірусну терапію, то передача ВІЛ-інфекції від матері до дитини практично дорівнює нулю.
АРТ дає змогу досягти невизначуваного рівня вірусу в крові. А якщо ВІЛ не визначається, отже він не передається — це принцип Н = Н. Детальніше — за покликанням: https://arv.phc.org.ua/
Пам'ятайте! В Україні АРТ надається безоплатно для всіх людей, які живуть із ВІЛ. Якщо у вас є питання чи сумніви, зверніться до фахівця, який допоможе підібрати оптимальне лікування саме для вас.
Дізнайтесь, де отримати АРТ у вашому регіоні, за посиланням у коментарі: https://findart.phc.org.ua/
Поділіться цим дописом, щоб більше людей дізналися, що ВІЛ — це не вирок, коли приймаєш АРТ!