УСЗН Кременецької РВА інформує
ЯК ЗАПОБІГТИ НАСИЛЬСТВУ В ЩОДЕННОМУ ЖИТТІ?
Управління у своїй діяльності впритул торкається теми домашнього та гендерно зумовленого насильства, ми часто розповідаємо про способи протидії цьому ганебному явищу, надаємо алгоритм дій.
Проте як запобігати цьому непомітному злочину у повсякденному житті пересічному громадянинові? Багато хто поки що не усвідомлює, що навіть звичайні слова або жарти можуть призвести до розповсюдження зла, нетерпимості, соціальної та гендерної нерівності.
Як цього не допустити?
Припиніть сексистські та дискримінаційні висловлювання
Слова мають велику силу, особливо коли їх використовують люди, які мають владу над іншими. Ми живемо у світі, де слова можуть використовуються для приниження. Гендерно зумовлені жарти посилають сигнал про те, що дівчата та жінки не є повноцінними людьми. А таке ставлення пропагує неповагу та насильство. Змініть те, як ви говорите, щоб змінити своє мислення. Поміркуйте над своїми переконаннями, діями та думками, а також над тим, чому ви їх дотримуєтесь.
Будьте критичними і ставте питання
Критично ставтеся до того, як зображують дівчат і жінок у медіа. У ЗМІ та в рекламі регулярно використовують зображення, що транслюють владу чоловіка над жінкою та об’єктивацію жінок. Напишіть або надішліть електронною поштою компанії про негативне зображення жінок та дівчат і не купуйте їхню продукцію.
Зупиняйте гендерно зумовлене насильство
Якщо ви підозрюєте, що людина зазнає насильства, підтримайте та допоможіть.
Ніколи не звинувачуйте постраждалих
Людина ніколи не заслуговує на насильство, тим більше через зовнішній вигляд або поведінку. Насильству не можна запобігти, обмежуючи свободи жінок. Така думка лише дозволяє дискримінації продовжуватися, оскільки кривдники стають невидимими та не несуть відповідальності, а ті, хто є свідками, мовчать.
Пам'ятайте, що насильство — це вибір
Не виправдовуйте друзів та однолітків, які вдаються до насильства. Не підтримуйте думку, що насильство спричинене психічними захворюваннями, відсутністю навичок управління гнівом, вживанням алкоголю та наркотиків, стресом тощо. Насильство — це вибір, і завжди існує інший варіант.
Підтримуйте і вірте
Коли постраждалі розповідають вам про насильство, з яким вони зіткнулися в житті, вірте їм. Ви можете бути першою і єдиною людиною, якій він або вона розповість про це. Повірте і підтримайте її будь-яке рішення, не засуджуючи.
Сподіваємося, ці короткі поради допоможуть кожному з нас внести свою частку у протидію насильству!Разом переможемо!