
Жодних масових закриттів, а от більше можливостей для старшокласників обирати профіль і предмети. Як працюватимуть ліцеї, що буде з гімназіями — пояснення МОН читайте за покликанням:
Що змінить реформа?
- Учні зможуть обирати профіль та предмети. Заклади освіти у громаді повинні пропонувати різні профілі, а не лише гуманітарні.
- Навчання у великих ліцеях. Чим більше учнів у паралелі, тим ширший вибір предметів і кращі умови для вчителів — повне навантаження та викладання профільних предметів / курсів. Тому для впровадження реформи необхідна зміна мережі закладів освіти. Також ліцеї будуть оснащені необхідним обладнанням.
- Відокремлені ліцеї. Це дасть змогу організувати навчання за новими підходами, наприклад, змінні групи чи модульне вивчення предметів.
Що не змінює реформа?
- Початкові школи та гімназії (1–9, 5–9, 1–4 класи) НЕ закриватимуть. Окремі заклади змінять тип — стануть ліцеями або гімназіями. Наприклад, у Шептицькій громаді (Львівщина) вже працює один академічний ліцей, більшість шкіл стали гімназіями, і жоден заклад не закрили.
- Початкова школа залишиться якомога ближче до місця проживання дитини. Ця норма закріплена законодавством і не змінюватиметься.
- Кількість учнів у класах. Мінімальна кількість учнів — 5, максимальна — 24 у початковій школі, 30 — у базовій.
Де вчитимуться діти, якщо їхня школа стане ліцеєм?
- Учні 1–9 класів, які навчаються у школі, що стане відокремленим ліцеєм, перейдуть до 1—9 класу інших шкіл громади.
- Діти, які навчаються у 1—9 класах школи, яка стане гімназією, можуть довчитися до 9 класу. А продовжити навчання зможуть в ліцеї своєї чи іншої громади, профтехучилищі або фахового коледжу.
Фінансування ліцеїв
- 500 млн грн виділено на обладнання кабінетів природничої, математичної та технологічної освітніх галузей у пілотних 10-х класах.
- Ще 500 млн грн затвердили для майбутніх ліцеїв на STEM-лабораторії, кабінети біології, фізики, хімії, географії та математики.
- Торік 1,22 млрд грн субвенції НУШ спрямували на природничі кабінети, цього року — 1,39 млрд грн на кабінети природничої, математичної освітніх галузей та інтегрованих курсів
- Інвестиції у реформу триватимуть.
Як працюватимуть ліцеї, що буде з гімназіями — пояснення МОН читайте за покликанням: Початкові школи і гімназії залишаються: МОН пояснює суть реформи старшої школи і закликає до конструктивного діалогу