Коментар МЗС щодо Меморандуму Комісара Ради Європи з прав людини за підсумками його візиту в Україну

опубліковано 09 липня 2025 року о 17:07

Міністерство закордонних справ України взяло до уваги Меморандум Комісара Ради Європи з прав людини Майкла О’Флаерті за підсумками його візиту в Україну 17–21 березня 2025 року.

Під час візиту Комісар О’Флаерті провів зустрічі з представниками міністерств, відомств та громадянського суспільства України, за результатами яких підготував і виклав у Меморандумі спостереження й оцінки ситуації у сфері прав людини в Україні в умовах війни з росією.

Поділяємо переконання Комісара, що агресія рф проти України, яка розпочалася ще у 2014 році з незаконної окупації Автономної Республіки Крим, є «війною цінностей» і становить екзистенційну загрозу демократії, правам людини та міжнародному праву — надбанням, які утвердилися на європейському континенті після Другої світової війни.

Згодні, що винні в грубих порушеннях прав людини, вчинених унаслідок російської агресії, мають понести справедливе покарання. У цьому зв’язку ще раз наголошуємо на важливості створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Цей орган доповнить архітектуру міжнародного кримінального правосуддя стосовно тих, хто порушує основоположні норми міжнародного права та намагається знищити цілі держави.

Підтримуємо заклик Комісара Ради Європи до інтеграції прав людини у повоєнну відбудову, з особливою увагою до потреб жінок і дітей, вразливих груп населення, ветеранів.

Українська сторона уважно вивчатиме оцінки Комісара Ради Європи з прав людини та зауважує, що захист прав людини в умовах триваючої російської агресії набуває додаткової важливості. При цьому мають повною мірою враховуватися потреби забезпечення обороноздатності держави та особливості воєнного стану.

Наголошуємо, що саме неспровокована і невиправдана воєнна агресія росії проти України, яка грубо порушила міжнародне право і принципи Статуту ООН, а також підірвала європейську і глобальну безпеку й стабільність, призвела до деяких обмежень прав і свобод в Україні. Про їхній зміст та обсяг Україна регулярно інформує депозитаріїв Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод — Генерального секретаря ООН та Генерального секретаря Ради Європи.

Органи виконавчої влади України разом з громадянським суспільством працюють над оновленням Національної стратегії у сфері прав людини, яка враховуватиме нові реалії. Поділяємо думку Комісара О’Флаерті, що набуття Україною членства в Європейському Союзі сприятиме швидшому досягненню довгострокових цілей у сфері прав людини.


Джерело: Міністерство закордонних справ України

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux