“Листи до вільного Криму” – це ініціатива Представництва Президента України в АР Крим, ПЕН Україна та ZMINA, в межах якої люди можуть написати листи незаконно ув’язненим українцям, яких окупаційні адміністрації утримують в окупованому Криму або з окупованого Криму депортували на територію РФ.
Крим залишається в серці кожного кримського політв’язня, навіть якщо він зараз знаходиться в найпівнічнішій точці Росії. Попри ґрати, які стримують тіла кримських політв’язнів, їхні душі та серця вільні. Саме тому ці листи будуть йти до вільного Криму, до кожного з кримських політв’язнів.
Мета ініціативи “Листи до вільного Криму” — нагадати про українських бранців Кремля, продемонструвати, що ними цікавляться та про них турбуються. Велика кількість листів — це також важливий меседж для адміністрацій в’язниць про те, що людину не можна покалічити чи убити, бо про це одразу стане відомо загалу, тож організатори закликають якомога більше людей долучитися до акції.
Корисні посилання
Мапа з місцями утримання політв’язнів – це проєкт який дає нам змогу, використовуючи геопросторові інструменти, відображати знаходження осіб, незаконно позбавлених особистої свободи, необхідність обумовлена тим, що держава-окупант в порушення норм міжнародного права переміщує політв’язнів з тимчасово окупованих територій України на свою територію.
Також, ця мапа є інструментом для ініціативи “Листи до вільного Криму”, використовуючи мапу, бажаючі зможуть переглянути детальну інформацію стосовно особи, якій вони бажають написати листа та побачити її місцезнаходження.
Покрокова інструкція
1. Оберіть політв’язня (політв’язнів), якому (яким) би ви хотіли написати листа за списком. Ознайомитися з їхніми біографіями можна за посиланням. Якщо ви не можете обрати, кому написати лист, зробіть його загальним.
2. Ви можете написати лист фізично або в цифровому форматі.
3. Листи необхідно писати російською мовою – в іншому випадку їх не пропустять у російському пенітенціарному закладі.
4. Основна мета листа – надати в’язню моральну підтримку. Ви можете розповісти щось про себе, чому вирішили написати цій людині, написати про ваш улюблений фільм чи книги тощо.
5. Дотримуйтеся політичної нейтральності, не надавайте компрометуючої інформації, не закликайте до втечі. Уникайте використання нецензурної лексики, еротичні чи порнографічні описи тощо.
6. Вимог чи обмежень щодо обсягу тексту немає. Ви можете писати стільки, скільки вважаєте за потрібне.
7. Писати листи зі своїм справжнім ім’ям та прізвищем не обов’язково. Ви можете вигадати собі псевдонім.
8. Фізичні листи з України надсилайте на адресу: Центр інформації про права людини, а/с В-539, м. Київ, 01001.
9. Листи, написані в цифровому форматі, надсилайте на електронну адресу: Free.CrimeaUA@gmail.com.
10. Листи з-за кордону можна надіслати напряму до Російської Федерації (поштові служби інших держав не надсилають листи на територію окупованого Криму). Для цього необхідно перевірити, чи в країні вашого перебування забезпечується така можливість, оскільки після початку повномасштабного вторгнення деякі поштові служби країн світу заявили про намір призупинити співпрацю з поштою Російської Федерації. Місце перебування політв’язня можна дізнатися за допомогою цієї мапи.
Розширена інструкція по написанню листів до політв’язнів.
Джерело: https://ppu.gov.ua/