На Тернопільщині стартує Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича
опубліковано 08 березня 2023 року о 16:07

З метою утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів – патріотизму, відданості справі державотворення, вшанування учасників українських національно-визвольних змагань оголошується проведення Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг» (Олена Теліга).

ПОЛОЖЕННЯ

Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича«Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!»

1.Загальні положення

1.1.Всеукраїнський літературний конкурс «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!»(далі - Конкрус) заснований Жіночим товариством імені Ольги Басараб та Олени Теліги, Організацією українських націоналістів за підтримки Державного комітету телебачення і радіомовлення України.Конкурс щорічний і проводиться вп’яте.

1.2.Основними завданнями Конкурсу є утвердження в свідомості та почуттях громадян патріотичних цінностей, переконань і поваги до України, її історії та Незалежності.

1.3.Метою Конкурсу є утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей і пріоритетів – патріотизму, відданості справі державотворення, вшанування учасників українських національно-визвольних змагань нашого народу ХХ – ХХІ століть, в тому числі героїв московсько-української війни, розв’язаної росією у 2014 році.

1.4. Інформація про хід і результати Конкурсу розміщується у засобах масової інформації, на сайтах Держкомтелерадіо (http://comin.gov.ua), Культурна референтура ОУН (https://kroun.info), ОУН (http://kmoun.info), на сторінках соціальної мережі Facebook: Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги (https://ukua.facebook.com/basarab.teliha), Організація Українських Націоналістів (https://www.facebook.com/profile.php?id=100064672212339).

1.5. Журі у своїй діяльності керується Конституцією, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативноправовими актами, а також цим Положенням.Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України

«Про захист персональних даних» № 2297-VІ від 1 червня 2010 року.

2. Інформація про Конкурс

2.1.До участі у Конкурсі запрошуються особи, яким виповнилося 15 років.Конкурс проводиться на безоплатній основі.

2.2.Конкурс поводиться у номінації: Художні твори про події та учасників національно-визвольного руху в Україні ХХ - ХХІ століть та волонтерів, добровольців, військовослужбовців, капеланів, медпрацівників, журналістів, які брали або беруть участь у московсько-українській війні, розв’язаній росією у 2014 році.

2.3.На Конкурс висуваються нові оригінальні твори написані українською мовою, які раніше не оприлюднювалися. Обсяг роботи: до 50 сторінок у форматі Word (міжрядковий інтервал 1,5, шрифт Times New Roman, кегль 14).

2.4. Прийом конкурсних робіт триває з 1 березня до 1 липня. Конкурсні роботи надсилаються за адресою: bibliovv@ukr.net«Конкурс, оргкомітет».

2.5. До конкурсної роботи додається окремий файл з інформацією про автора за такою формою:

• назва конкурсної роботи;

• ПІБ та фото автора у форматі PDF;

• вік автора, навчальний заклад або місце роботи, фах;

• електронна пошта і номер мобільного телефону конкурсанта;

• поштова адреса для пересилки відзнак Конкурсу, якщо конкурсант посів призове місце.

3. Порядок визначення переможців Конкурсу

3.1. Починаючи з 1 вересня до 13 грудня, журі Конкурсу розглядає конкурсні роботи та шляхом прямого відкритого голосування визначає кращі з них. Номінація має 1-е, 2-е, 3-є місця. Журі Конкурсу також може встановити до трьох заохочувальних відзнак для конкурсантів, які не стали переможцями, але їхні конкурсні роботи привернули увагу і здобули схвальну оцінку журі.

3.2.Результати голосування оприлюднюються після підбивання підсумків.

3.3. Критерії за якими оцінюватимуться твори:

- оригінальність художнього задуму;

- яскравість і самобутність твору, глибина осмислення теми патріотизму та національно-культурного відродження України;

- зображення боротьби українського народу за свою незалежність в тому числі під час московсько-української війни.

- досконале володіння українською мовою.

3.4. Твори, що подаються на Конкурс не рецензуються. Оргкомітет і члени журі не пояснюють учасникам, які не потрапили в шорт-лист, чим саме зумовлене таке рішення.

4. Нагороди Конкурсу

4.1. Переможці Конкурсу отримують звання лауреата та нагороджуються спеціальним дипломом.

4.2. Кращі конкурсні роботи увійдуть до збірника Конкурсу-2023.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux