З грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю
опубліковано 03 грудня 2022 року о 10:30

З грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який був проголошений 14 жовтня 1992 року Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури.

Цього дня світова спільнота привертає увагу до успіхів у побудові інклюзивного середовища та усунення соціальної нерівності, оцінки виконання положень Конвенції про права осіб з інвалідністю, роботи щодо залучення людей з інвалідністю у повсякденне життя суспільства.

Україна здійснює рішучі кроки щодо імплементації міжнародних стандартів дотримання прав і свобод осіб з інвалідністю у національне законодавство.

Ратифікувавши у 2009 році Конвенцію про права осіб з інвалідністю та Факультативний протокол до неї, наша держава взяла на себе зобов’язання забезпечувати й заохочувати повну реалізацію всіх прав людини й основоположних свобод усіма особами з інвалідністю без будь-якої дискримінації за ознакою інвалідності.

Угода про Асоціацію між Україною та ЄС передбачає дотримання відповідних європейських стандартів у сфері забезпечення прав людей з інвалідністю, зокрема в сфері охорони здоров’я, освіти, працевлаштування, надання послуг тощо, а також впровадження нових підходів до вирішення проблемних питань цієї категорії громадян.

Незважаючи на певний прогрес щодо обізнаності та розуміння проблемних питань, пов’язаних з додержанням рівності прав і основоположних свобод людей з інвалідністю, вони продовжують стикатися з проблемою дискримінаційного ставлення до себе, як з боку державних органів, так і з боку юридичних осіб приватного права.

Захист прав осіб з інвалідністю, а також запобігання та протидія дискримінації за ознакою інвалідності перебуває на постійному контролі Уповноваженого та Секретаріату Уповноваженого.

В умовах сьогодення, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, ми зіткнулися з новими викликами в питаннях рівності й усунення бар’єрів для представників вразливих груп набуло нової актуальності, зокрема під час гуманітарного реагування. Незважаючи на нелегкі умови, люди з інвалідністю готові на будь-якому фронті захищати нашу Батьківщину та наближати нашу Перемогу.

Органи місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також громадянське суспільство координують зусилля для забезпечення гідного життя людям з інвалідністю без будь-якої дискримінації, зокрема шляхом врахування найкращих світових практик та застосування інноваційних альтернативних європейських підходів у сфері забезпечення рівності прав та основоположних свобод осіб з інвалідністю.

За матеріалами: https://www.ombudsman.gov.ua/en/news_details/z-grudnya-mizhnarodnij-den-lyudej-z-invalidnistyu

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux