Залишків ,,пакунку малюка" в медичних закладах вистачить до кінця червня 2023 року, новий тендер заплановано на кінець березня – Мінсоцполітики
опубліковано 17 березня 2023 року о 10:50

,,Пакунок малюка" - одна з затребуваних новацій для родин, які стають батьками. Уряд приділяє багато уваги - і виділяє значний обсяг коштів на його закупівлю. Зокрема, у бюджеті на 2023 рік закладено 1,43 мільярда гривень на закупівлю ,,пакунків", а також на надання грошової компенсації родині за невикористані пакунки.

Медичні заклади по всій країні забезпечено запасами «пакунку малюка» в середньому до кінця червня. Адже станом на 1 січня на складах зберігалося 21,7 тисячі пакунків малюка. З 1 січня по 15 березня 2023 року разом було видано 7 тисяч пакунків. Залишки ,,пакунків" на складах у регіонах станом на сьогодні складають ще 14,7 тисячі, тобто з поточним рівнем використання в обсязі 3,5 тисячі пакунків на місяць їх вистачить ще на понад 4 місяці.

Початок тендеру на закупівлю ,,пакунків малюка" заплановано на кінець березня - з тим, щоб вже до кінця квітня підписати договір з майбутнім постачальником, який переможе у тендерній процедурі. Протягом січня-лютого Міністерство соціальної політики зібрало потребу з регіонів щодо того, яка кількість ,,пакунків малюка", орієнтовно, буде необхідна у 2023 році, підготувало документацію для проведення тендеру та найближчими днями оголосить відповідний тендер.

Таким чином, у Міністерства соціальної політики і майбутнього постачальника є достатньо часу, аби забезпечити всі заклади охорони здоровʼя достатньою кількістю нових пакунків.

Для порівняння: за весь 2022 рік було видано молодим батькам - 52 тисяч пакунків. З яких 44,9 тис ,,пакунків" було виготовлено у 2022 році, решта - виготовлені в попередній рік.

При цьому, спостерігається стійка тенденція до того, що батьки новонародженої дитини все частіше обирають не ,,пакунок малюка", а грошову компенсацію за нього. Зокрема, протягом 2022 року 154 тисячі родини (тобто 74% всіх батьків) обрали саме не пакунок, а гроші. В поточному році тенденція лише посилюється: з 40,5 тисяч родин 33,5 тисяч родин обрали саме грошову виплату (а це - вже 82%).

Це може пояснюватись більшою потребою родин саме у грошах, або ж тим, що батьки готуються заздалегідь до народження дитини та вже мають всі необхідні речі.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux