Коли говорять «кліщ у собаки», частіше за все мають на увазі іксодових кліщів — це паразити, що живуть у траві у теплий період року. Саме з цими паразитами пов'язаний бабезіоз - захворювання собак, яке може призвести до смерті дуже швидко, якщо вчасно не надати допомогу.
Бабезіоз (інша назва піроплазмоз) - це трансмісивне кровопаразитарне захворювання. Це зараження внутрішньоклітинними паразитами — бабезіями, які потрапляють у кров собаки при укусі кліща з його слиною. Бабезії небезпечні тим, що уражають та руйнують еритроцити. Виникає анемія, уражаються життєво важливі органи, у першу чергу нирки.
Основні симптоми: висока температура, загальна слабкість, втома, втрата апетиту, сеча червоного відтінку, сонливість, блювота та діарея. Іноді тварина може мати бліді слизові оболонки і жовтяницю, що свідчить про ураження червоних кров'яних клітин.
Діагностика бабезіозу включає мазок на бабезіоз (бабезій найлегше виявити в дрібних периферичних капілярних судинах, тому кров беремо з судин вушної раковини), ПЛР-дослідження на бабезіоз, клінічні ознаки.
Ветеринари призначають антипаразитарні препарати, які знищують Babesia. Для кращого ефекту може бути необхідно провести курс лікування та підтримувальну терапію. Важливо, щоб лікування було здійснене під наглядом ветеринарного лікаря, оскільки неправильне застосування препаратів може призвести до погіршення стану тварини.
Профілактика зараження бабезіями це – профілактика кліщів у тварин. Регулярно обробляйте собак препаратами від кліщів! Починайте обробляти завчасно, до потепління температури, ще краще впродовж всього року. Не порушуйте графік обробіток, не чекайте перерви між обробітками! Строго дотримуйтесь інструкції до препарату. Обов'язково оглядайте тварин після прогулянки. Кліщі зазвичай локалізуються або в основанні вух, або на вухах, під пахвами, у паху та на геніталіях.
Якщо ви помітили кліща на тілі собаки, його необхідно правильно зняти - викрутити за годинниковою стрілкою або проти. Краще використовувати спеціальні викручучувачі, які продаються у ветеринарних клініках та зоомагазинах. Коли витягли кліща, перевірте, чи його дістали повністю. Місце укусу обробіть антисептиком (наприклад, хлоргексидином), оскільки може виникнути місцева реакція. Обов'язково зверніться до лікаря!