Про рентну плату, спеціальне використання води, плату за землю – під час годинного спілкування з ДПС

Днями у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Новації законодавства: рентна плата, екологія, місцеві податки та збори». На запитання платників податків відповідала начальник відділу адміністрування рентної плати та екологічного податку, місцевих податків і зборів з юридичних осіб та розгляду звернень управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області Оксана Мартинович.

Під час «гарячої лінії» платники податків запитували про особливості заповнення звітності з рентної плати, плати за землю. З нового року декларація з плати за землю та порядок її заповнення зазнала змін. У новій формі передбачено можливість зазначати код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) замість коду за КОАТУУ (рядок 7); розширено перелік правовстановлюючих документів, які є підставою для оподаткування, зокрема, якими посвідчується право на земельні частки (паї) платника, виділені в натурі. Додано вид права за кодом 4 – право на земельну частку (пай) (колонка 3 розділу І); для випадків володіння/користування земельними ділянками не повний календарний рік декларація містить такий показник як період володіння/користування земельною ділянкою (колонки 7-8 розділу І, колонки 8-9 розділу ІІ) тощо.

Посадовиця пояснила, чи є платниками рентної плати за спеціальне використання води садівницькі та городницькі товариства (кооперативи), у тому числі які мають дозвіл на спеціальне водокористування.

У ході спілкування Оксана Мартинович розповіла, що нормативно-грошова оцінка земель, що не належать до сільськогосподарських угідь, у 2023 році обчислюється із застосуванням граничної величини індексу споживчих цін у розмірі 115 відсотків.

Кожному платнику, який зателефонував на «гарячу лінію», надано повну та вичерпну відповідь.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux