Основні вимоги до салонів краси

Сучасна б`юті-індустрія приваблює нас не тільки розмаїттям послуг, а ще й доступністю. До традиційних перукарень та салонів краси, які надають перукарські та косметологічні послуги, доєдналися надомні майстри, салони, орієнтовані на конкретного споживача, наприклад, барбершопи чи дитячі перукарні, салони, які надають лише одну послугу — nail-бари, brow-бари, lami-студії, а також заклади експрес-формат. Послуги цих закладів повинні бути не тільки високоякісними, але і безпечними для здоров’я.

Однак, сумний досвід демонструє, що інколи у перукарні або салоні краси, послуги надаються неналежної якості з недотриманням вимог гігієнічного та санітарно-протиепідемічного режимів, в результаті яких виникає ризик зараження грибковими захворюваннями шкіри, волосся і нігтів, герпесом, стафілококовими інфекціями, педикульозом, гепатитами В і С та ВІЛ/СНІД.

При експлуатації перукарень чи салонів краси керівники та персонал повинні чітко дотримуватись гігієнічних та санітарно-протиепідемічних вимог відповідно до ДСанПіН 2.2.2.022-99 «Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів». Знання вимог санітарного законодавства та їх дотримання допоможуть працівникам зазначених закладів уникнути порушень та ризиків стати осередками хвороб людей.

Інфікуватися можуть і майстри, і клієнти. Кожному майстру необхідно обов’язково пам’ятати, що клієнти можуть бути безсимптомними носіями збудників різних інфекцій. Тому, щоб не заразити когось і не заразитися самому, при проведенні процедур (особливо манікюру, педикюру тощо) необхідно суворо дотримуватися запобіжних заходів та правил особистої гігієни (користування гумовими чи поліетиленовими рукавичками, антисептичними розчинами, захисними мазями та кремами для рук тощо), регулярно проходити періодичні медичні огляди та гігієнічне навчання.

Інструменти багаторазового застосування, які використовуються при проведенні маніпуляцій (усі види шприців для шкіри, бори і фрези для обробки мозолів, загрубілої шкіри, нігтьової виїмки, алмазні шліфувальні камені, ножиці, кусачки, манікюрний інструмент, призначений для обробки шкіри навколо нігтів та їхньої внутрішньої поверхні), – це потенційно небезпечний фактор передачі інфекції, бо інфікуюча доза дуже мала, а час перебування на предметах побуту великий.

Для роботи з кожним клієнтом майстер повинен використовувати стерильний інструментарій та чисту білизну. Хибною є думка працівників багатьох салонів, які вважають, що протерти інструмент просто спиртом чи перекисом водню є достатнім для запобігання занесенню інфекції. За санітарними вимогами інструмент багаторазового використання має проходити декілька етапів стерилізації. Спочатку проводиться дезінфекція, далі механічна очистка (промивання за допомогою спеціальної щітки під проточною водою) і власне стерилізація. Для проведення стерилізаційної обробки в перукарні допускається використання стерилізаторів, працюючих за методом ультрафіолетової, термічної, ультразвукової або комбінованої стерилізації, а також засобів, призначених для стерилізації інструментарію. Допускається використання стерилізаторів, що мають сертифікат відповідності і дозволені до застосування МОЗ України. Стерилізація проводиться згідно з інструкцією з використання, затвердженою МОЗ України.

Таким чином, при відвідуванні салонів краси необхідно пам’ятати: коли вибираєте салон, обов’язково зверніть увагу на манікюрний кабінет- він повинен бути чистим, як операційний кабінет. Подивіться, як виглядає майстер, адже цій людині ви довіряєте не тільки красу, але і своє здоров’я. В ідеалі, в зовнішньому вигляді майстра повинні поєднуватися доглянутість працівника салону краси. Перед обслуговуванням кожного відвідувача перукар, спеціаліст з манікюру, педикюру повинен вимити руки з милом, а також провести візуальний огляд волосся, нігтів, ділянок шкірного покриву клієнта. Забороняється обслуговування клієнтів з відкритими ранами і мікротравмами, зі змінами шкірного покриву, нігтів і волосся. Якщо майстер замість проведення повноцінної обробки протирає інструменти спиртом – йдіть відразу, не ризикуйте. Попросіть показати і розповісти, як відбувається обробка (дезінфекція) інструменту, з’ясуйте, як зберігаються вже оброблені інструменти. Для роботи з кожним клієнтом майстер повинен використовувати лише стерильний інструментарій та чисту білизну. Після обслуговування кожного клієнта повинна проводитися дезінфекція відпрацьованих інструментів, використані серветки та інструменти повинні бути прибрані до того, як ви сядете до майстра, а робочий стіл, ванночка для рук, ванна для педикюру повинні бути вимиті до вашого приходу. Одноразові інструменти повинні бути використані тільки один раз – для вас. Майстри перукарень, манікюрних, педикюрних кабінетів повинні проходити щорічний медичний огляд, дані результатів медоглядів заносяться в особові медичні книжки, які зберігаються у адміністрації перукарні.

Лише пересвідчившись у виконанні вищезазначених вимог у обраному закладі, можна уберегти себе від небажаних захворювань. Насамперед – це ваше здоров’я, і Ви маєте дбати про нього!


Відділ державного нагляду за дотриманням

санітарного законодавства

Кременецького районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux