Відбулося телефонне спілкування щодо податкових новацій

З метою підвищення рівня обізнаності платників податків з новаціями податкового законодавства податківці Тернопільщини проводять інформаційні заходи. Відтак у першій декаді лютого у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», під час якої заступник начальника Марія Мельник відповіла на запинання платників податків щодо податкових змін, які набрали чинності з 1 січня 2023 року, зокрема мінімального податкового зобов’язання.

Перш за все, Марія Мельник розпочала із визначення мінімального податкового зобов’язання, якщо простими словами – то це мінімальне зобов'язання зі сплати податків, які необхідно сплатити за користування (оренда, суборенда, емфітевзис, постійне користування) або володіння земельною ділянкою. Вперше таке зобов'язання виникає за результатами 2022 року.

Під час годинного спілкування багатьох додзвонювачів цікавили питання щодо механізму нарахування мінімального податкового зобов’язання, хто буде сплачувати, та на підставі яких даних будуть нараховувати податок. Часте запитання, що зміниться для орендарів та орендодавців земельних ділянок.

Посадовиця зауважила, що мінімальне податкове зобов’язання не встановлюється і, відповідно, не підлягає сплаті за:

земельні ділянки, що використовуються дачними (дачно-будівельними) та садівничими (городницькими) кооперативами (товариствами), а також набуті у власність/користування членами цих кооперативів за результатами приватизації;

землі запасу;

земельні ділянки, що віднесені до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування та станом на 01.01.2022 року знаходилися у межах населених пунктів;

земельні ділянки зон відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Також на період здійснення заходів із забезпечення проведення операції Об’єднаних сил (ООС) щодо земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, що розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, мінімальне податкове зобов’язання не визначається.

Ніхто із додзвонювачів не залишився без відповіді на свої запитання.


Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux