Зайнятість без бар’єрів: працевлаштування, профнавчання, підприємництво

За ініціативи першої леді Олени Зеленської була розроблена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні, що передбачає умови, які дозволяють кожній людині незалежно від походження, статі, віку, фізичних можливостей та соціальної групи реалізовувати свої права і свободи, зокрема, на працю, навчання, отримання фінансових та інших ресурсів для заняття підприємництвом. Служба зайнятості, постійно розвиваючись та удосконалюючись, планомірно будує для своїх клієнтів безбар’єрний доступ до усіх послуг служби.


Безбар’єрність забезпечує цілий комплекс заходів і практик, які допомагають працевлаштувати людей різних категорій, сприяють зайнятості громадян. Для цього діють:

“Єдиний портал вакансій”, де є майже 260 тисяч вакансій, у тому числі з наданням житла, які оновлюються в режимі онлайн. Це спільний проєкт Мінекономіки, ДСЗ та шести провідних сайтів з пошуку роботи work.ua, robota.ua, novarobota.ua, pidbir.com, grc.ua, ua.jooble.org.

«єдине вікно» надання послуг соціально вразливим людям, зокрема, внутрішньо переміщеним особам, ветеранам/ветеранкам, людям з інвалідністю. У співпраці з ГО, благодійними Фондами, державними та не державними організаціями, де за принципом кейс-менеджменту, окрім послуг з працевлаштування, профнавчання, розвитку та запровадження бізнесу через надання грантів, кар’єрні радники служби зайнятості також інформують про те, де і як отримати:

гранти з міжнародних фондів на бізнес,

соціальні виплати та компенсації,

житло, гуманітарну та матеріальну допомогу;

про те, хто і де може допомогти:

з документами,

у психологічній підтримці, реабілітації, в соціальній та професійній адаптації,

у догляді за дитиною до 3-х років від «муніципальної няні».

Інформаційною та цифровою безбар’єрністю послуг служби зайнятості активно користуються клієнти, які знають, що, до прикладу, через застосунок Дія можна:

подати заявку на отримання ваучера на навчання,

подати бізнес-план та заяву на отримання гранту чи мікрогранту

зареєструватися як безробітний та знятися з реєстрації,

оформити допомогу по безробіттю,

роботодавці можуть подати заяву на компенсацію за працевлаштування ВПО.

На сайті державної служби зайнятості роботодавці та шукачі роботи можуть створити власні «електронні кабінети», скористатися платформами: «Моя професія: консультаційна мережа», з профорієнтації та побудови кар’єри; з онлайн-навчання.

Інформаційну безбар’єрність забезпечують тісна взаємодія з медіа, робота «гарячих» ліній, присутність служби зайнятості у соцмережах, комунікації через електронну пошту та чат-боти.

Для створення економічної безбарєрності центр зайнятості реалізує низку програм. Зокрема, з виплати грантових коштів на втілення своєї підприємницької мрії за програмою єРобота: за проєктом «Власна справа» - до 250 тис. грн, за проєктом «Грант для ветеранів та їх подружжя» - до 1 млн грн. Головна умова - створення нових робочих місць. Загалом за цими проєктами грантові кошти отримали майже 800 жителів Тернопільщини, з них 25 – учасники бойових дій чи один з подружжя УБД. В область залучили більше 160 млн грн. Вже створено майже 800 робочих місць, у тому числі для учасників бойових дій».

Запроваджуючи освітню доступність, служба зайнятості видає сертифікати (безробітним) чи ваучери (зайнятим чи незайнятим) на оплату навчання до 30 тис. 280 грн; організовує стажування у роботодавців, створює можливість підтвердити результати неформального навчання. Професію, заклад освіти в межах України та форму навчання (денну, заочну, дистанційну чи дуальну) людина обирає самостійно.

Суспільна та громадська безбар’єрність досягається можливістю отримання краянами послуг служби як безпосередньо в ЦЗ, так і в громадах під час виїзних заходів. Вони можуть взяти участь у тренінгах з самореалізації, ефективного пошуку роботи, психологічної підтримки; стати учасниками «Армії відновлення».

Держава надає допомогу не тільки шукачам роботи, а й роботодавцям, зокрема, для них передбачено ряд компенсацій за працевлаштування громадян різних категорій.

Отож, усім, хто має бажання будувати свою кар’єру на Батьківщині, служба зайнятості допоможе – на рівних умовах, без дискримінації та бар’єрів.

За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Кременецьку філію Тернопільського обласного центру зайнятості, або за тел. – 0352405853

Відділ кар’єрного консультування Кременецької філії 

Тернопільського обласного центру зайнятості


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux