Максимально зручно та економно у часі – електронні сервіси ДПС


У Головному управлінні ДПС у Тернопільській області нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування електронних сервісів. На запитання платників податків відповідав начальник управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Крисоватий.

На сьогодні все актуальнішим та популярнішим серед платників податків є використання електронних сервісів, тобто послуг, які надаються з використанням Інтернету. Це дає змогу зекономити час та уникнути необхідності відвідування Центрів обслуговування платників в умовах війни.

Так, інформаційно-телекомунікаційна система «Електронний кабінет» має неабияку популярність. Цей сервіс постійно удосконалюється, додаються нові послуги та можливості. «Електронний кабінет» працює цілодобово та без жодного додаткового програмного забезпечення. Цей сервіс надає змогу створити та надіслати до ДПС електронні документи: податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків тощо.

Варто зазначити, що завдяки електронним сервісам можна дізнаватися про зміни в законодавстві через Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, де можна знайти «Запитання-відповіді» по роз’ясненню податкового законодавства, «Нормативні та інформаційні документи», «Останні зміни в законодавстві», «Податковий календар».

Також у приватній частині Електронного кабінету в залежності від типу платника (юридична особа, фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, громадянин тощо) можна здійснити перегляд та друк раніше поданої звітності.

Електронні сервіси під час воєнного стану працюють з певними обмеженнями, що зумовлено необхідністю захисту прав платників. А от онлайн Е-кабінету працює в штатному режимі.

При цьому слід зазначити, що у випадку закінчення терміну дії електронного ключа, в умовах воєнного стану Кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг ІДД ДПС здійснюється автоматичне формування нових сертифікатів відкритих ключів всім користувачам за один день до закінчення строку чинності старих сертифікатів, терміном дії на один рік. При цьому особистий ключ користувача не змінюється.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux