19 січня 2024 року відбулося планове засідання місцевої Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кременецькій районній військовій адміністрації. На порядку денному розглянули два питання:
1. Щодо встановлення площ для проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Кременецького району в 2024 році.
Вирішили: головам територіальних громад надати Кременецькій районній державній лікарні ветеринарної медицини уточнені площі для проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу в 2024 році.
2. Про епізоотичну ситуацію щодо гостроінфекційних захворювань птиці в Україні та зокрема в Кременецькому районі Тернопільської області.
Вирішили: епізоотичну ситуацію щодо занесення гостроінфекційних захворювань птиці на територію Кременецького району вважати загрозливою.
Враховуючи, що Кременецький район межує із Рівненською областю, де на початку 2024 року зареєстровано спалах грипу птиці, наголошено на епізоотичній ситуації зокрема в Кременецькому районі Тернопільської області та запропоновано ряд заходів для профілактики виникнення захворювань, в тому числі грипу птиці, а саме:
Керівникам та власникам спеціалізованих птахогосподарств:
- завіз птиці проводити лише після підтвердження епізоотичного благополуччя господарства-постачальника та отримання відповідного погодження від Держпродспоживслужби;
- забезпечити дотримання «закритого» режиму роботи птахогосподарства.
Власникам водойм та користувачам мисливських угідь Кременецького району:
- при виявлені підозрілих у захворюванні чи загибелі птиці, негайно інформувати територіальні державні установи ветеринарної медицини;
- сприяти спеціалістам ветеринарної медицини у проведенні відбору зразків від дикої та синантропної птиці для проведення лабораторних досліджень.
Адміністрації тваринних та агропродовольчих ринків:
- не допускати реалізацію птиці та продукції птахівництва без супровідної ветеринарної документації, або висновку (експертизи) лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку.
Органам місцевого самоврядування:
- сприяти фахівцям територіальних установ ветеринарної медицини у проведенні заходів з профілактики та ліквідації спалахів гостроінфекційних захворювань птиці.
Власникам особистих селянських господарств:
- придбання інкубаційних яєць, добового молодняку, продукції птахівництва здійснювати у відведених для цього місцях при наявності на них відповідної супровідної документації ;
- придбану птицю утримувати окремо від загального птахопоголів’я протягом 30 днів;
- забезпечити комплекс заходів, які сприяють збереженню птиці в особистому господарстві, а саме: дотримання норм щільності птиці у вольєрі (пташнику), своєчасне здійснення санітарних заходів (очистка та дезінфекція), дотримання основних параметрів мікроклімату;
- не допускати контактів домашньої птиці з дикою водоплавною на водоймах та синантропною, особливо у період масового перельоту птиці;
- не використовувати воду з відкритих водоймищ для напування птиці;
- під час проведення ветеринарно-санітарних заходів неухильно виконувати вказівки спеціалістів ветеринарної медицини, надавати їм всебічну допомогу, сприяти у проведенні обов’язкових щеплень птиці, в проведенні дезінфекцій, дератизацій тощо.
При виявлені підозрілих у захворюванні чи загибелі птиці, негайно інформувати територіальні державні установи ветеринарної медицини.