До уваги власників незареєстрованих та не ідентифікованих тварин!

Ідентифікаційний номер - індивідуальний номер, що присвоюється тварині, не змінюється протягом її життя та є унікальним у межах одного виду тварин.

Для ветеринарної служби ідентифікаційний номер тварини це контроль небезпечних інфекційних захворювань (забір крові, сироватки, калу, молока та інших матеріалів для діагностики), проведення вакцинацій, видалення із основного стада тварин з позитивною реакцією на лейкоз, туберкульоз та інші хвороби. Наявність ідентифікаційного номера дозволяє правильно вести журнал, призначати і планувати лікувальні і профілактичні заходи. Це необхідно як для ефективності лікування, так і з метою запобігання потрапляння в продукцію тваринництва небезпечних речовин (антибіотиків, вакцин, для яких є обмеження по молоку і м'ясу). Ідентифікаційний номер необхідний для простежуваності тварин від ферми до столу споживача.

Для власника тварини ідентифікаційний номер дозволяє в законному порядку, здійснювати продаж продукції тваринництва, пересування та продаж тварин у межах України та за кордоном.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» об'єктом ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини – велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози. Дія Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» поширюється на юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, організовують виставки тварин та є обов'язковою до виконання. Ідентифікація сприяє контролю за обліком та переміщенням тварин, що дає можливість забезпечити належну охорону і профілактику здоров’я тварин і як наслідок здоров’я людей, а також забезпечення населення високоякісними і безпечними м'ясними та молочними продуктами, достовірною інформацією про умови їх виробництва.

Відмова від ідентифікації і реєстрації тварин є порушенням статті 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладання штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян та від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян на фізичних осіб-підприємців.

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварини, власнику необхідно звернутися до спеціаліста державної установи ветеринарної медицини, який обслуговує відповідний населений пункт, громаду тощо.

Послуга з ідентифікації і реєстрації тварин включає в себе:

реєстрацію господарства у Єдиному державному реєстрі тварин;

оформлення замовлення на проведення ідентифікації та реєстрації тварин (реєстраційна картка);

ідентифікацію тварин за допомогою двох бирок єдиного зразка, які прикріплюються на кожне вухо тварин і не змінюються протягом її життя. На обох бирках зазначається один і той самий ідентифікаційний номер. Для кожного виду сільськогосподарських тварин передбачений свій термін ідентифікації: ВРХ, вівці, кози - 7 днів з дати їх народження; свині - не пізніше 60 днів з моменту народження, але раніше ніж вони залишать господарство; лошата - не пізніше 1 року після народження.

оформлення та видача паспорта/ свідоцтва на тварин.

Послуги з ідентифікації та реєстрації тварин сплачуються за рахунок юридичних і фізичних осіб - власників тварин. Розмір плати залежить від виду тварин, яких ідентифікують.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux