Основні вимоги до закладів оздоровлення та відпочинку для дітей


Традиційно, з настанням літа розпочинається оздоровча кампанія та виникає необхідність здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду та контролю за діяльністю оздоровчих таборів. Під час оздоровлення та відпочинку дітей заклад має створити належні умови для безпечного та ефективного перебування, проживання, харчування, медичного обслуговування, повноцінного відпочинку дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку з належним дотриманням санітарно-гігієнічних правил та норм. Керівник дитячого закладу оздоровлення та відпочинку несе відповідальність за якість послуг, які надає такий заклад, та за збереження життя і здоров’я дітей, які перебувають у закладі, відповідно до вимог нормативно-правових актів законодавства України.

Вимоги санітарного законодавства до закладів оздоровлення та відпочинку прописані в діючих санітарних правилах та нормах «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» ДСанПіН 5.5.5.23-99. Отож, обов’язковими умовами для прийняття оздоровчого закладу в експлуатацію є:

Наявність особистих медичних книжок у працівників.

Пройдений медичний огляд у повному обсязі відповідно до наказу МОЗ України №280 від 23.07.2004 року (із змінами від 21.02.2013 р. наказ МОЗ України №150).

Відповідність води питної за хімічними і бактеріологічними показниками вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Наявність експертних висновків, протоколів дослідження питної води в керівника закладу.

Відповідність води з відкритих водоймищ (ставки) по показниках складу і властивостей води водного об’єкту. Наявність результатів дослідження води в керівника закладу.

Наявність угоди на проведення дератизаційних, дезінфекційних, дезінсекційних та акарицидних заходів та фактично виконані роботи (акти виконаних робіт).

Готовність до експлуатації основних приміщень (спальні, приміщення культурно-масового призначення) – завершення ремонтних робіт не пізніше ніж за 2 тижні до заїзду дітей; забезпеченість твердим і м’яким інвентарем.

Готовність харчоблоку – закінчення ремонтних робіт, забезпеченість кухонним, розроблювальним інвентарем, столовим посудом.

Наявність медичного кабінету, ізоляторів і їх готовність, забезпеченість медикаментами та медичним обладнанням. Забезпечення закладів медичним персоналом з досвідом роботи не менше 3-ох років.

Наявність справного холодильного і технологічного обладнання.

Погоджене перспективне меню у районному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Наявність супровідної документації на продукти харчування, яка засвідчує їх походження, безпеку і якість.

Наявність незнижуючого 10-денного запасу миючих і дезинфікуючих засобів.

Наявність санітарно-побутових приладів з розрахунку: 1 умивальник на 8 дітей, 1 мийка для ніг на 12 дітей, 1 унітаз на 15 дівчаток, 1 унітаз і 1 пісуар на 20 хлопчиків, 1 душова кабіна на 20 дітей (ДСанПіН 5.5.5.23-99).

Наявність умов для прання білизни (в разі відсутності власної пральні – наявність угоди на прання білизни).

Наявність угоди на вивезення харчових та твердих побутових відходів.

За умови виконання всіх вищеперерахованих вимог представниками Держпродспоживслужби підписується комісійний акт прийомки оздоровчого табору, тільки після цього заклад може офіційно приймати на оздоровлення дітей.

Начальник відділу державного нагляду

за дотримання санітарного законодавства 

Кременецького районного управління 

Головного управління Держпродспоживслужби 

в Тернопільській області 

Людмила СЛОБОДЯНЮК

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux