Про перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 1 квітня 2024 року

Пенсіонери, які після призначення пенсії офіційно працювали, тобто за них сплачено або вони сплатили єдиний соціальний внесок, кожні два роки набувають право на перерахунок пенсії.

Такий перерахунок проводиться за зверненням пенсіонера або автоматично з 1 квітня.

Право на автоматичний перерахунок визначається за страховим стажем, набутим по лютий поточного року.

Процес перерахунку здійснюється в автоматизованому режимі, звертатись за його проведенням до органів Пенсійного фонду мешканцям області не потрібно.

З урахуванням того, що страхувальники подавали звіти за І квартал 2024 року до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування по 10 травня, тому перерахунок працюючим пенсіонерам проведено у травні місяці.

Виплата перерахованих пенсій буде проводитись починаючи з червня з урахуванням доплати за квітень та травень.

Перерахунок проведено з урахуванням лише страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, або - у разі доцільності - з урахуванням стажу та заробітної плати, набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. При цьому заробітна плата враховується за періоди страхового стажу, визначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

З 01 квітня 2024 року в області перераховано пенсії 24267 особам, в тому числі 19589 особам – з урахуванням лише страхового стажу та 4678 особам – з урахуванням страхового стажу та заробітної плати. Середній розмір підвищення для осіб, яким проведено перерахунок з урахуванням лише страхового стажу 86,24 грн, а для осіб, яким проведено перерахунок з урахуванням страхового стажу та заробітної плати – 168,65 грн.

Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься у виплатний період червня – з 4 по 25 число місяця. 

Важливо! 

При цьому працюючим пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років, такий перерахунок буде проведено у разі, якщо вони досягли пенсійного віку.

До відома! У випадку, якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набуває стажу, достатнього для обчислення пенсії в мінімальному розмірі, а це не менше як 35 років у чоловіків і 30 років у жінок, тоді за його заявою проводиться відповідний перерахунок незалежно від того, скільки часу минуло після призначення чи попереднього перерахунку пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.


Головне управління

Пенсійного фонду України

в Тернопільській області

 

04.06.2024Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux