Податковий аудит: зміни законодавства для врахування у діяльності суб’єктами господарювання

У Головному управлінні ДПС у Тернопільській області нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо податкових новацій. На запитання платників податків відповідав начальник управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Тернопільській області Віктор ПРИТУЛА.

Багато запитань під час «гарячої лінії» було щодо законодавчих змін. Адже з 1 квітня 2023 року набрав чинності Закон України від 12.01.2023 року № 2888-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг». Цей закон було прийнято з метою адаптації українського законодавства до європейського законодавства щодо реформування ринку платіжних послуг.

Віктор Притула звернув увагу, що із врахуванням законодавчих змін під час перебування у відрядженні та/або виконання окремих цивільно-правових дій, окрім готівкових та безготівкових коштів, можна використовувати електронні гроші. Щодо таких коштів також потрібно звітувати у встановленому порядку відповідно п.170.9 ст.170 Податкового кодексу України.

Під час телефонного спілкування посадовець розповідав додзвонювачам, що фактична кількість днів перебування у відрядженні визначається згідно з наказом про відрядження за наявності одного чи декількох документальних доказів перебування особи у відрядженні (відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних документів, рахунків на проживання та/або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування особи у відрядженні).

Саме під час відрядження можна підтвердити такими документами: транспортні квитки або транспортні рахунки та багажні квитанції (у тому числі електронні квитки); документи, отримані від осіб, які надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, страхові поліси; документи (виписки та/або відомості з рахунку), що містять визначену законом інформацію про виконані платіжні операції за рахунком, до якого емітовані платіжні інструменти; документи, що підтверджують виконання операції з використанням платіжних інструментів; інші документи, що засвідчують вартість витрат.

Субєкти господарювання цікавилися, у яких випадках подається звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт; хто повинен сплатити податок при оподаткуванні суми надміру витрачених коштів/електронних грошей, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, не повернутої у встановлений строк; які обмеження існують при сплаті електронними грошима податків і зборів.

Додзвонювачі отримали фахові відповіді на всі запитання щодо заявленої тематики.


Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux