Державна служба України з надзвичайних ситуацій інформує, що у зв'язку із актом збройної агресії Російською Федерацією значно зросли обсяги проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
Відповідно до пунктів 8-9 частини першої статті 19 Кодексу цивільного захисту України організація аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а також проведення відновлювальних робіт належить до повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
При цьому слід зазначити, що пріоритетними завданнями підрозділів ДСНС є проведення першочергових аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт направлених на пошук і порятунок людей із завалів, гасіння пожеж тощо.
З початку нападу Російської Федерації на Україну за оперативною інформацією на території держави зруйновано понад 9 тисяч будівель та споруд, з яких: 6 тис. житлових будинків (із них повністю - 857), 819 навчальних закладів (141 повністю), 283 медичні заклади (20 повністю) та значну кількість промислових об’єктів та інженерних споруд.
Зважаючи на складну обстановку та великий обсяг аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт доцільно розглянути можливість створення та залучення до цих робіт добровільних формувань цивільного захисту (далі- ДФЦЗ).
Враховуючи вищенаведене та пропозиції викладені у листі Кременецького районного управління ДСНС України у Тернопільській області від 06.04.2022 №64 23/2-311/64 23/2/2 «Про організацію рятувальних та інших невідкладних робіт», пропонуємо Вам визначити відповідальну особу за створення ДФЦЗ та провести інформаційно-роз'яснювальну кампанію щодо включення в ДФЦЗ громадян України із залученням офіційних медіа-ресурсів.
Також інформуємо, що на сайті https://dmpo.dsns.gov.ua/ в розділі "Я прагну стати добровольцем" існує можливість заповнення анкети про включення в ДФЦЗ. Надаємо оновлений список добровольців, котрі зареєструвались на вище вказаному сайті